Vineri, 17 ianuarie 2014, la ora 15.00, în amfiteatrul Colegiului Naţional "Ferdinand I" Bacău, Casa Corpului Didactic „Grigore Tabacaru” Bacău, va relansa programul de formare continuă, acreditat de Ministerul Educaţiei, „Educaţie civică - formarea profesorilor”, destinat personalului didactic din învăţământul preuniversitar.
Acesta este un program tematic şi modular, care se desfăşoară prin stagii nondisciplinare, pe parcursul a 90 de ore, fiindu-i alocate 25 credite profesionale transferabile.



0 Comentarii:
Trimiteți un comentariu