15 ianuarie 2014

Educatie civică - formarea profesorilor

0 Comentarii
Vineri, 17 ianuarie 2014, la ora 15.00, în amfiteatrul Colegiului Naţional "Ferdinand I" Bacău, Casa Corpului Didactic „Grigore Tabacaru” Bacău, va relansa programul de formare continuă, acreditat de Ministerul Educaţiei, „Educaţie civică - formarea profesorilor”, destinat personalului didactic din învăţământul preuniversitar.
Acesta este un program tematic şi modular, care se desfăşoară prin stagii nondisciplinare, pe parcursul a 90 de ore, fiindu-i alocate 25 credite profesionale transferabile.

0 Comentarii:

:)) ;)) ;;) :D ;) :p :(( :) :( :X =(( :-o :-/ :-* :| 8-} :)] ~x( :-t b-( :-L x( =))

Trimiteți un comentariu